• vertical(0)

Dia mundial del Càncer infantil

Amb motiu del Dia mundial del càncer infantil (15 de febrer), la conselleria ha elaborat unes infografies que pensem que vos poden ser útils per treballar la promoció d’una alimentació saludable i d’una vida activa, d’acord a les recomanacions de la Organització Mundial de la Salut, i la prevenció del càncer, d’acord al Codi europeu contra el càncer.

També volem compartir un vídeo on surt una alumna nostra de l’hospital Son Espases en motiu del dia de l’infant amb càncer.

Dia de l'infant amb càncer

Cada dia, els nins amb càncer ens donen una lliçó de vida ?Treballam per garantir-los un tractament integral de qualitat.Per una sanitat humana, pròxima.

Posted by Govern de les Illes Balears on Saturday, December 21, 2019

Comparteix aquesta entrada