• vertical(0)

Dia internacional dels drets humans

Aquests dies s’ha commemorat el Dia internacional dels drets humans. És un dia simbòlic per a la reflexió dins un context de continuades notícies que envidencien les injustícies socials en què convivim.

Volem recordar la importància de denunciar aquest mal humà, reivindicar la compensació de les condicions de vida al planeta que compartim i fer un especial esment al manteniment de la situació de les persones que es veuen en l’obligació de fugir del seu país d’origen, del seu entorn de confort i del costat de les seves famílies a cercar sort per a la supervivència.

Les condicions dels considerats refugiats és una altra de les condicions insostenibles de la nostra societat i un altre dels grans enganys. L’aventura d’aquestes persones és un tema que manté Es Liceu molt sensibilitzat i que treballam a les aules.

Convidam a fer un crit per a la vida i la millora de les condicions de vida dins un món més inclusiu, just i respectuós.

Comparteix aquesta entrada