• vertical(0)

Dia Internacional del Llibre Infantil i Juvenil

El Dia Internacional del Llibre Infantil i Juvenil se celebra en aquesta data en commemoració del naixement de l’escriptor danès, Hans Christian Andersen, creador de L’aneguet lleig, La sireneta, El soldadet de plom, entre d’altres.

L’objectiu d’aquest dia és promoure els hàbits i amor per la lectura entre els més joves. Cada any, una de les seccions nacionals de l’Organització Internacional pel Llibre Juvenil (IBBY, en les seves sigles en anglès) té l’oportunitat d’organitzar i promoure aquest dia. Aquests decideixen el tema i conviden a un reconegut autor del seu país a escriure un missatge als nens i joves d’arreu.

Durant aquesta jornada al voltant del llibre infantil i juvenil, arreu del món, tenen lloc trobades amb els autors i il·lustradors, concursos d’escriptura i entrega de premis per a llibres d’aquest àmbit.

Comparteix aquesta entrada