• vertical(0)

Dia d’Internet segura

Dia 9 de febrer és el dia de l’Internet segura i com cada any creim que és important celebrar-ho perquè internet no és un lloc segur i hem d’aprendre a viure i conviure en aquest espai alhora interessant i sorprenent, ple de perills i oportunitats.

vertical(0)

Des de la Comissió d’Internet Segura del Govern de les Illes Balears ( http://vidadigital.eu/ ) han pensat que en la situació actual on Internet és més usat que mai i les notícies falses són cada vegada més presents i preocupants, és adient que es celebri informant i educant sobre el tema dels Fake News, per això han preparat materials on hi trobareu, vídeos, unitats didàctiques, imatges i infografies. 

També han preparat una Jornada en línia per a professionals de joventut, educació, famílies i gent interessada en el tema, que tendrà lloc al Googlemeet https://meet.google.com/bej-mxic-vjy  el mateix dia 9 a les 19 hores i que serà gravada per poder-la visualitzar posteriorment a vidadigital.eu (Aquí trobareu més informació)

Tots els materials pels centres els trobareu en qualsevol d’aquestes dues planes:

Comparteix aquesta entrada