• vertical(20)

Dia de l’educació física

Dia 28 d’abril és el dia de l’Educació física i des del lloc web d’educació física ens proposen una gran activitat que expliquen amb molt detall:

Tots i totes seguirem fent gran aquest Dia de l’Educació Física, res ens pararà! Durant el confinament s’ està demostrant que l’EF és molt important pel manteniment del benestar físic, psíquic i social de les persones i per això estarem reivindicant el lloc que correspon a la nostra assignatura.

Què farem?

Alumnes de tota primària que vulguin participar, hauran d’enviar-nos un vídeo (Màx 25Mb) on demostrin qualsevol tipus d’habilitat o destresa a jsuau@esliceu.com, indicant nom sencer i curs. Teniu màx de temps fins dilluns a les 14h.

A 3r de primària vos han preparat una presentació que pot servir d’exemple i inspiració:

Segur que sabreu deleitar-nos fent alguna cosa fantàstica! Necessitam fer de la vostra imaginació i originalitat un vídeo que es pugui convertir en tendència DIA 28 D’ABRIL a totes les nostres xarxes socials 😉

Ànim i a divertir-se mentre ho prepareu, ja sabeu que el joc és la millor manera d’aprendre!

Comparteix aquesta entrada