DIA 9 DE MAIG, CONVOCATÒRIA DE VAGA EN EL SECTOR EDUCATIU

Benvolgudes famílies,

Amb motiu de la vaga general convocada pels sindicats el proper dijous dia 9 de maig per mostrar el malestar de les persones treballadores del sector educatiu davant l’avantprojecte de la LOMCE, la imposició del decret TIL sense haver estat consensuat amb els agents educatius i les polítiques de retalls en el sector educatiu, us comuniquem que el centre romandrà obert en horari habitual garantint els serveis mínims establerts per la Conselleria d’Educació.

L’activitat de l’escola s’adaptarà a l’exercici del dret dels treballadors i treballadores a adherir-se a la convocatòria.

Es mantindran els serveis de menjador i escola matinera.

Us agrairem molt la vostra participació i col·laboració.

Salutacions ben cordials. L’equip directiu.


Comparteix aquesta entrada