Departament de Llengua de Secundària. Projecte de Foment de la lectura

Bones notícies, tenim un Club de Lectura, que enguany es veia una mica difícil; podem dir que en realitat és un mini-club, format per quatre alumnes de 4t: Susana Fernández, Andrea Gómez, Lorena Mir i Andrea Moratalla. Les veieu a la foto? El passat divendres, 6 de febrer, vàrem fer la primera reunió de contacte, per parlar del llibre que volem llegir; hi havia diverses propostes, i finalment, ens vàrem decidir per la novel·la «El quadern de Noah» de Nicholas Sparks, la versió cinematogràfica de la qual algunes alumnes han vist, i tenen moltes ganes ara de llegir el llibre, la història original.

Ja sabeu que quan facem la tertúlia del Club vos informarem de les nostres valoracions. Fins llavors.

Departament de Llengua.

IMG_20150209_104721.resized

Comparteix aquesta entrada