Concentració davant el Parlament

Seguint amb les concentracions que donen cos a les reivindicacions, tant o més que la pròpia vaga en sí, el passat dimarts, dia 24 de setembre, ma marea verda es va concentrar davant el Parlament, durant tres llargues hores, de les 11’00 a les 14’00.

La concentració estava convocada a les 11’00 perquè a aquesta hora era inicialment la votació sobre l’aplicació del TIL, la qual fou posposada fins a més enllà de les 14’00, hora més enllà de la qual no teníem permís per a seguir concentrats.

Hi anàrem juntes les cooperatives d’ensenyament.

En podeu veure fotografies a “Mallorca sostenible“, el bloc que teniu sempre al menú lateral dret. Les primeres 18 són de dia 24, i les que segueixen són també una crònica visual d’altres dies de moviment.

Comparteix aquesta entrada