• vertical(0)

Còdol – novembre 2019

Ja tenim la sisena entrega de Còdol, amb interessants articles com:

Projecte transversal interetapa a l’FP d’Es Liceu

Introducció A dia d’avui, i amb el canvi metodològic que estem vivint, sentir parlar de projectes transversals és quelcom comú dins l’àmbit escolar. Projectes, àmbits o sortides curriculars formen part d’aquestes propostes que s’engloben dins un marc comú dins el curs. Però a Es Liceu vam provar en el curs 2018/19 un projecte pioner, un…

Projecte: Escola a l’Índia i bicicletes.

Les cooperatives d’ensenyament de la UCTAIB, com a cooperatives de treball, associades a l’ACI tenen molt present els principis cooperatius, un dels quals és el:   “Compromís amb la comunitat” Aquest projecte es relaciona amb un dels trets i activitats més consolidades a la nostra sectorial: la solidaritat i cooperació. Fa molts d’anys que les cooperatives…

I Nit de les cooperatives

Aquesta I nit de les Cooperatives , vol ésser un lloc de trobada de socis de diferents cooperatives per donar a conèixer la diversitat del teixit empresarial, les bones pràctiques i alhora espai d’intercanvi i intercooperació, per poder respondre a les necessitats actuals de la societat mitjançant els valors del cooperativisme. També vol ésser una…

No són homes, són un mal somni

A les portes d’un nou 25 de novembre i quan tot semblava que aquest podia ser un any en blanc a les Balears en matèria de víctimes de la violència masclista, un nou assassinat, aquesta vegada a la Colònia de Sant Jordi, ens ha fet tocar de peus a terra i ens ha acarat de…

Entrevista realitzada a  Jaume Julia Domenech

director de Cajamar en Cataluña y Baleares. -Pregunta. Cajamar ha suscrito recientemente un nuevo acuerdo con organizaciones cooperativas de Baleares. ¿Desde cuándo colaboran ambas entidades?  -Respuesta. Las relaciones vienen de lejos, desde que nuestra entidad inició su actividad hace 50 años en las Islas Baleares. Nuestra colaboración contempla financiación y liquidez…

Agenda mes de novembre de 2019

Aquest mes de novembre  la nostra agenda té com a destacats aquests actes: 4 novembre de 2019 ;sessió informativa SECOT Cambra de comerç. 7 de novembre de 2019;  Berenars CECEIB . Un cafè amb Educació. 8 de novembre  de 2019 : Berenar solidari  amb la Fundación Vicente Ferrer  a la cooperativa Aula Balear. 12 de novembre de…

Píndoles informatives més d’octubre 2019

Durant aquest mes d’octubre volem destacar en aquest apartat de la nostra revista Còdol aquestes píndoles informatives Posada en marxa del projecte solidari Fundación Vicente Ferrer – UCTAIB Bunyolada solidària , dia 21 d’octubre de 2019, a la cooperativa Manjon a benefici de Fundación Vicente Ferrer Jornades Leader a Eivissa. 18 i 19 d’octubre ….

I aquí abaix l’enllaç de tota la revista

vertical(10)
Si cliques damunt la imatge accediràs a la revista Còdol
Comparteix aquesta entrada