• vertical(20)

Còdol maig 2020

Seguim el projecte de CÒDOL DIGITAL, que la Unió de Cooperatives va engegar el passat mes de març de 2019 i ni tan sols l’emergència sanitària per el COVID 19 ha aturat l’edició d’aquest mes.

Aquest que rebeu és el Còdol del mes de maig de 2020

Aquests són els temes més importants de la revista digital Codol num. 12 del mes de maig de 2020 amb els seus enllaços personalitzats:


A la UCTAIB ens reinventam

Desprès de partir de pressa i corrensos el divendres 13 de març deixant un missatge a resposta de correu dient que tindríem tancat durant 15 dies (santa innocència…!), però que seguiríem actius fent teletreball i desviant el telèfon al mòbil personal, ens trobàrem a casa un dilluns al matí amb l’angoixa al cor, el correu a vessar de consultes i informacions, el telèfon més insistent que la rentadora quan acaba el programa, i el cap no se sap on….per llegir més, pitjau aquí.


La creativitat i originalitat a les cooperatives d’ensenyament

PORTADA CREATIVITAT SENSE LOGO.jpg

Les cooperatives  des del dia 16 de març de 2020, que es va declarar l’estat d’alarma a l’estat espanyol , han seguit de forma clara  les instruccions  que des de la Conselleria d’Educació ens ha anat passant i modificant cada  setmana. Així com les directrius i recomanacions del Ministeri de Sanitat i la Conselleria de Salut

Hem adaptat  continguts , modificats  criteris d’avaluació, realitzat tot els seguiment dels nostres alumnes, etc  però en aquest article us volem regalar algunes activitats que les cooperatives d’ensenyament hem fet per tal de mostrar que som una escola concertada diferent. Per llegir més pitjau aquest enllaç.


Aula Balear, ens obri les seves portes. Entrau-hi.

Foto 1- Revista Còdol -PORTES OBERTES (1).png

Els que ens coneixeu bé, sabeu que no és així com ens agradaria fer-ho, però estam preparant unes PORTES OBERTES VIRTUALS amb la mateixa il•lusió que ens caracteritza, per poder continuar oferint aquest foradet per on mirar la nostra escola, però ara des de casa. Ens voleu conèixer millor? Nosaltres us hi esperam!  Voleu entrar-hi ?…pitjau aquest enllaç


Jornada de portes obertes de la cooperativa CIDE

PORTADAEXTERIOR CIDE.jpg

La cooperativa del CIDE vos ofereix un projecte educatiu de gran valor i una  oferta formativa molt extensa per tot això vos  anam explicant  que us podem oferir. Per entrar dins aquesta cooperativa, pitjau aquí.


Es Liceu de Marratxí, ens ofereix la seva jornada de portes obertes

foto portada.jpg

L’extraordinària situació que vivim ens ha presentat moltes dificultats i reptes que hem hagut de superar enginyosament o, en alguns casos, amb resignació. Ens ha tocat experimentar moments durs i les nostres llibertats s’han vistes més amenaçades que mai.

A poc a poc feim passes per a tornar a un estat d’aparent normalitat i, després d’aquest procés que ha fomentat la cohesió i la identitat social, tenim el desig de tornar-hi com a persones noves… més conscients de les necessitats de sostenibilitats, amb més empatia, amb concepcions diferents del model d’escola que volem i més cooperatius. Per  gaudir dels projectes d’Es Liceu, pitjau aquí


La cooperativa Mata de Jonc, ens obri la seva escola

portada  bona mata de joncç.jpg

L’Escola Mata de Jonc és una escola de Palma, fundada el 1975 (va començar a funcionar el 1977) que va ser la primera escola de les Illes a fer tot l’ensenyament en català. És una escola privada i concertada i s’hi imparteix ensenyament infantil, primari i secundari obligatori. És regida per una fundació creada el 2001 i propugna un ensenyament en català,integrador, aconfessional i amb una línia metodològica basada en el desenvolupament de l’individu. El 2006 va rebre el Premi 31 de desembre de l’OCB. Ens voleu conèixer. Endavant, passau !!!, pitjant aquí


La cooperativa Gorg Blau- Sant Felip Neri, es presenta…

promoció03.JPG

Som una escola d’una sola línia al centre de Palma que té uns beneficis de cara a l’educació i l’aprenentatge de l’alumne molt fàcils d’entendre. Ens voleu conèixer? Pitjau aquí


Art i Sons, temps nous

Screenshot_20200523-122610_WhatsApp.jpg

Som una cooperativa de treball que ens dedicam a l’ensenyança de la música. A la vegada que gestionam diverses escoles municipals, tenim el nostre propi projecte, i així consideram també Artisons S.Coop. una escola de música amb una identitat pròpia.

L’oferta de formació i ensenyament que contemplam és diversa i variada. Voleu saber més coses de nosaltres, pitjau aquest enllaç


Es Lledoner ens obri les seves portes de pinte en ample

portada 3.jpg

La cooperativa d’ensenyament Es Lledoner és una iniciativa educativa encoratjada i orgullosa de les nostres famílies perquè ens han triat des de la llibertat i ens confien el més important de casa: l’educació dels seus infants i joves. Per llegir més, pitjau aquí


Píndoles informatives d’abril i maig 2020

pindoles.jpg

L’estat d’alarma que estam vivint no ha estat motiu perquè la UCTAIB deixes la seva tasca d’informació i difusió dels nostre model empresarial. Ara més que mai !!!…per entrar-hi, pitjau aquí


Agenda maig i juny 2020

imatge agenda.jpg

Aquest mes de maig ja hem viscut sota l’estat d’alarma i probablement el mes de juny la situació variarà, però a hores d’ara no tenim tancada cap acta . Hem considerat molt important passar-vos aquí el calendari del procés d’escolarització del proper curs i el calendari escolar del curs 2020-2021. Pitjau aquí


També volem agrair el suport econòmic que ens donarà la Cooperativa Arç, un referent a nivell estatal de les assegurances ètiques.

Finalment us recordo que qualsevol dubte, aportació, article, activitat.. o sol·licitud de baixa del butlletí, ho podeu enviar al correu: ensenyament@uctaib.coop.

Comparteix aquesta entrada