• vertical(30)

Còdol gener 2021

Aquest que rebeu és el Còdol del mes de gener 2021

En aquest número trobareu els següents interessants articles amb els enllaços personalitzats
LLegir en xarxa Mata de Jonc

La lectura digital és cada vegada més present a les nostres vides. També, i amb més força, a la dels joves. Feim servir múltiples aparells electrònics per arribar a la informació: tauletes, mòbils, ordinadors… Accedim fàcilment a textos de diferents formats i amb distintes intencionalitats: blogs, webs, documents, plataformes de treball compartit en línia, xarxes socials ...vols llegir aquest interessant article. Ho faràs pitjant aquí  

Suscultura S. Microcoop

Suscultura S. Microcoop és una microcooperativa que ha sorgit el 2020 per la inquietud i l’experiència dels seus socis fundadors en el món cultural i associatiu, en l’àmbit de la gestió i en l’organització d’activitats de formació i lleure. Per llegir més pitja aquí . 

Igualtat de gènere  i pandèmia COVID 

Fa un parell de setmanes vaig tenir l’oportunitat de visitar, a Palma, una microcooperativa creada majoritàriament per dones. Una empresa que va sorgir de la necessitat de les seves sòcies en tancar les companyies en les quals treballaven des de cap a anys. Contratemps que elles van saber transformar en oportunitat, atrevint-se a muntar el seu propi negoci, compartint riscos, innovant i marcant el camí a altres dones… per seguir l’article pitjau aquest enllaç 
Píndoles  desembre 2020

Aquesta secció de la nostra revista té com a objectiu fer un repàs ràpid dels actes i esdeveniments més destacats de la nostra organització. En aquest número de desembre inclourem notícies d’aquest darrer mes de l’any 2020, amb els desitjos de gaudir d’un any 2021 molt millor.  Les voleu  descobrir…pitjau aquí 

Agenda  gener 2021

Un cop més, vos presentam els distints actes que tindrem aquest mes de gener de 2021.   Pitja aquí  

També volem agrair el suport econòmic que ens donarà la Cooperativa Arç, un referent a nivell estatal de les assegurances ètiques.

Finalment us recordo que qualsevol dubte, aportació, article, activitat.. o sol·licitud de baixa del butlletí, ho podeu enviar al correu: ensenyament@uctaib.coop.

Comparteix aquesta entrada