• vertical(30)

Còdol desembre 2020

Aquest que rebeu és el Còdol del mes de desembre  2020  

Dins  aquest número podeu trobar els següents articles:

Majordocs a les aules de secundària i batxillerat de la cooperativa Son Verí Nou

El cinema documental com a estratègia educativa Un dels objectius que tenim com educadors és aconseguir que l’aprenentatge del nostre alumnat sigui significatiu. Com sabem, els nous corrents pedagògics basats en la neurociència i la intel·ligència emocional apel·len a la necessitat d’emocionar per tal de generar motivació en l’alumnat, sentiment indispensable per a l’adquisició de…. per llegir més pitjau aquest enllaç

20è aniversari de Supescoop

Supescoop o la Societat Cooperativa de Serveis Extraescolars va néixer de la mà del seu germà gran, Es Liceu. Es constituiren l’11 de setembre de l’any 2000, a partir de la iniciativa d’un grup de treballadores que volgueren crear una cooperativa per donar resposta a una sèrie de necessitats laborals sorgides al centre educatiu Es… per  llegir l’article sencer, pitjau aquí 

Nou portal de servei d’assegurances per a escoles

A partir d’aquest curs 2020-21, posem a disposició de totes les escoles cooperatives federades un nou portal de gestió i contractació d’assegurances. Amb aquesta nova eina, les escoles podreu consultar, contractar i gestionar les vostres assegurances de manera ràpida i senzilla. Els productes que trobareu al portal estan dissenyats per respondre a les necessitats i obligacions asseguradores de les escoles cooperatives…. Vols llegir  tot l’article, pitja aquí 

La Sectorial d’ensenyament reacciona al projecte de la LOMLOE

Davant el nou projecte de llei educativa, la LOMLOE, la Sectorial d’ensenyament de la Unió de cooperatives ha publicat un comunicat on celebra els encerts i assenyala les mancances d’aquest text des del punt de vista de les escoles cooperatives. A les Illes, les escoles cooperatives representen més de 8000 alumnes de totes les etapes... pitja aquest article per llegir tot l’article

Píndoles informatives

Durant aquest mes de novembre la nostra activitat, malgrat la situació COVID que vivim, ha estat intensa. Aquesta secció de la nostra revista té com objectiu fer un repàs ràpid dels actes i esdeveniments més destacats de la nostra organització. A la cooperativa Aula Balear…la roba no té gènere Felicitam a l’alumnat de quart d’ESO...  Les vols conèixer totes…pitja aquí

Agenda Desembre

El mes de desembre comença amb aquestes activitats. Anirem completant l’agenda a mesura que se’n proposin de noves.     Vos  conèixer la nostra agenda a  dia d’avui?  pitja aquest enllaç 

També volem agrair el suport econòmic que ens donarà la Cooperativa Arç, un referent a nivell estatal de les assegurances ètiques.

Finalment us recordo que qualsevol dubte, aportació, article, activitat.. o sol·licitud de baixa del butlletí, ho podeu enviar al correu: ensenyament@uctaib.coop.

Comparteix aquesta entrada