Còdol 26 – Abril 2022

Ja teniu disponible el número 26 de la nostra revista digital Còdol.

En aquest número hi trobareu:

Benvingut Rock!
La nostra escola, Manjón, té un nou alumne des fa unes setmanes. El seu nom és Rock i té quatre potes. Sí, sí com llegiu! Quatre potes i una cua! Al nostre centre hem iniciat un projecte innovador a totes les etapes educatives. Cada dia acudeix al centre en Rock, acompanyat de na Maripaz, la…
El nou moment del moviment cooperatiu
Els dos darrers anys han estat significatius per al cooperativisme, de la mateixa manera que ho han estat per al nostre model de vida. El difícil moment econòmic, provocat en bona part per la crisi sanitària, però també per l’esgotament de l’actual model econòmic han fet possible que el cooperativisme s’erigeixi com una alternativa. En…
Jornada tècnica de la UCTAIB
El passat divendres dia 1 d’Abril va tenir lloc, a les aules de amadib son rutllan, la jornada per a tècnics, sectorial d’ensenyament i consell rector d’UCTAIB. En aquesta jornada tots els assistents intercanvien idees, exposen els seus punts de vista sobre alguns temes, fan propostes de millora, però sobretot el que intenten es traçar…
Tota una vida professional a la mateixa cooperativa
Com explicar en un grapat de frases 42 anys de docència a l’escola Mata de Jonc? Vaig començar a fer feina com a tutora a la cooperativa el setembre del 1980. L’oferta de feina, just després d’acabar els estudis de Magisteri, em va entusiasmar. La meva il·lusió per participar en el projecte educatiu de l’escola…
  Agenda del mes d’Abril

Des la sectorial d’ensenyament de la UCTAIB volem agrair el suport de ARÇ COOPERATIVA i la seva confiança  amb aquesta nova etapa de la nostra revista Còdol.

Comparteix aquesta entrada