• vertical(0)

Claustres d’intercanvi pedagògic

El dia a dia d’una escola és trepidant i la quantitat d’activitats que es realitzen i les actuacions que es desenvolupen són nombroses i de gran riquesa.

Una de les assignatures pendents sol ser l’espai per a la reflexió.
Un lloc de trobada per al debat que ens ajudi a créixer com a institució, que faciliti el coneixement de les diferents parts del tot, que ens dugui a l’entesa i a l’acord i que reafirmi les bases ideològiques i els aspectes pedagògics que ens signifiquen.

Per tal de crear aquest context, hem començat un programa de claustres d’intercanvi metodològic en què els diferents sectors de la cooperativa expressen els temes que més ens inquieten en la recerca de la identificació per part dels altres i de l’assessorament des de diferents perspectives.

Aquestes sessions varen començar  dia 14 de d’octubre i, com no podia ser d’una altra manera i amb la finalitat de treballar la cohesió del grup, vàrem acabar amb una experimentació lúdica de vins ecològics de la nostra terra.

El dia 18 de novembre férem la segona, de la qual us donarem aviat informació.

Per ara, us deixem unes fotografies tan de la reunió d’intercanvi pedagògic, com del tast de vins.

Comparteix aquesta entrada