• vertical(20)

Celebració del Dia Mundial del Cooperativisme 2019 al Club Diario de Mallorca

Amb la presència de quasi un centerar de persones l’acte va començar amb la presentació del mateix, per part del president de la Federació de Cooperatives el Sr Sam Moll Bosch.

La lectura del Manifest d’enguany la va realitzar en Jaume Orell de la Cooperativa Sant Bartomeu i s’ha lliurat el premi Coop 2019 que enguany s’ha atorgat a Tomeu Torres Bernat, expresident de UCABAL, president de la cooperativa de Sineu i actualment president de l’associació de ramaders. també el premi és pel seu reconeixement envers la raça autòctona de porc negre. Com a representació del govern va lliurar aquest premi, el Director General d’Agricultura Mateu Ginard.

A continuació vàrem gaudir de la conferència d’Eugenio Palomero “Transformación y liderazgo de las empresa del siglo XXI”.

L’acte va ser clausurat per Jesus Jurado, Vicepresident , en funcions , del Consell de Mallorca

Comparteix aquesta entrada