CARNAVAL JA ÉS AQUÍ!!

Vegeu-ho al lloc web d’Infantil!

 

A partir del nostre nom d’aula el passat dijous 17 de febrer ens vam convertir en: una batucada (classe dels tambors), ballarins de música llatina (classe de les maraques), trompetistes (classe de les trompetes), violinistes d’orquestra (classe dels violins), rockeros (classe de les guitarres) i en teclistes moderns (classe dels pianos), cada un amb el seu instrument corresponent.

Aquests instruments els vam elaborar principalment amb material reciclat com cartró, taps de plàstic, corda, tubs,…i després de tota la feina feta: pensar com seria el nostre instrument ( model, color…) dibuixar-lo, ajudar a les mestres a fer-lo amb el material corresponent, pintar-los, etc…Els vam tenir llestos per lluir-los a la rua de l’escola, quina il·lussió!!. En aquest enllaç podreu veure algunes imatges del “MAKING OFF” dels intruments https://goo.gl/photos/X3Nb1Jr2NEzNFQYh9

I per acabar la setmana de carnaval, el divendres 17 els nostres alumnes van poder disfressar-se d’allò que ells volguessin i que més il·lusió els fes. Per un dia van poder ser princeses,cavallers, mags, herois i heroïnes, personatges de dibuixos que admiren… Aquí ho podreu veure: https://goo.gl/photos/ZheqCijhy5WC2yfc9

Comparteix aquesta entrada