• vertical(0)

Cap infant sense Joguina de Reis

Al Facebook de l’AMIPA:

Com aquests darrers anys, l’AMIPA d’Es Liceu col·labora amb aquesta camapanya d’ONG Solidaris. Els propers 16 i 17 de desembre (dimecres i dijous de la setmana que ve) davant la ludoteca podreu deixar les vostres juguetes.
Els voluntaris de l’ONG treballen dur durant tot l’any perquè el dia de la festa de Reis les bosses estiguin preparades i plenes, per a més de 800 famílies i el dia de l’entrega es fa en un ambient de festa per a tots els infants.
Demanam a les famílies que les juguetes que aportin estiguin en tan bon estat com si fossin noves, o si poden com alternativa, comprar-ne una. Hem de posar-nos sempre al lloc de l’infant que va a la ONG a recollir la jugueta que possiblement serà l’única que rebrà… Com ha de ser la jugueta? Segur que ho enteneu.

cap infant sense joguina

Comparteix aquesta entrada