• vertical(0)

Cant de Solidaritat de les cooperatives d’ensenyament al Teatre Principal

Vegeu-ho a la pàgina web de la Unió de Cooperatives de Treball Associat.

Ahir més de mil persones al Teatre Principal de Palma , expressaren la seva solidaritat envers els refugiats que romanen bloquejats a Grècia. La plataforma Ajuda als refugiats . Sóller solidari va ser l’entitat beneficiària d’aquesta edició del nostre concert cooperatiu.

280 alumnes de distintes edats de les cooperatives d’ensenyament següents mostraren la seva creativitat a un públic entregat. Les cooperatives que participaren en aquesta vuitena edició foren : Es Liceu,Es Lledoner, Gorg Blau, Son Verí Nou, Manjon, Art i Sons , Aula Balear, Mata de Jonc i CIDE

Amb la recaptació del concert, enguany per temes d’aforament s’han hagut de fer dues sessions, en Toni Garau , representant de la plataforma Sóller solidari va comunicar que seien destinades al seu projecte motxilles solidàries.

Ahir vespre el model cooperatiu va dormir pensant que un món millor on viure és possible.

facebook_1485384376893

 

Comparteix aquesta entrada