Arranca la Ludoteca

Arranquen les sessions de ludoteca un any més amb els nostres alumnes d’infantil.

L’aula de ludoteca està dividida en diferents racons (perruqueria, cuina, botiga, taller, disfresses, ca’s metge i sa caseta) Els racons són espais destinats a desenvolupar, per part dels infants, el joc simbòlic.

Joc simbòlic és un joc en el que els infants representen objectes reals en altres, donant-li el mateix significat. Assumeixen rols, vivències, situacions fictícies com si fossin reals: juguen a metges, d’una escombra fan com si fos un cavall, etc.
Aquest joc és molt important ja que ajuda el nen/a a integrar-se socialment, afavoreix la cooperació, desenvolupa el llenguatge i l’expressió, i fomenta la imaginació.

A continuació podeu veure un grapat d’imatges d’alguns d’aquests moments (si clicau damunt ella):

Comparteix aquesta entrada