• vertical(0)

ANY LLULL: (RE)LECTURA DE RAMON LULL

L’EXPOSICIÓ DE CÒMICS ITINERANT DE LA UIB ARRIBA A ES LICEU.

El Departament de Llengua ha muntat l’exposició “(re)lectura de ramon lull”, exposició itinerant que la Universitat ofereix des de fa uns anys a centres i institucions que en vulguin disposar d’ella. La podeu visitar al passadís de Secundària, entre els dies 18 i 24 maig.

Representa un homenatge de dibuixants de les Illes al Breviculum de Karlsruhe (Alemanya), document medieval on es fa un recorregut per la biografia de Llull, en realitat inspirat en l’autobiografia de Llull (Vida coetània). Seguí, Antonio Hernández, Gabi Beltran, Alex Fito, Linhart, Max, Pau, Guillem March, Tomeu Morey, Paco Díaz, Rafael Vaquer i Guillermo Marí són els dibuixants que presenten la versió de cada una de les miniatures medievals que trobareu als plafons de la mostra.

Els textos són d’Anthony Bonner, lul·lista reconegut fa uns dies com a Doctor “Honoris Causa” de la Universitat de les Illes Balears.

Estau tots convidats a visitar la mostra.

Departament de Llengua.

Si pitjau sobre les imatges, les veureu molt més ampliades.

Comparteix aquesta entrada