Alumnes d’Es Liceu solidaris amb l’ONG SOLIDARIS

IMG_20151221_120627365.resizedAvui, els alumnes de 4t d’ESO han fet una sortida curricular de l’Àrea d’Ètica que ja comença a ser una tradició. Hem anat a conèixer el Projecte de Solidaris de Montisión. La sortida consistia amb la visita a les seves instal·lacions i així , in situ, descobrir els seus programes com : “ repartiment d’aliments “ , “Clínica Legal” , “tallers de cuina” , “cursos de formació per atendre a persones dependents”, “campanya de joguines pels Reis” , “Terra i salut”, etc.

Després de la magnífica informació que ens ha donat na Georgina ens hem trobat que havien de menester mans per muntar les bosses que s’han de repartir demà i amb en Joan , un altre voluntari ens hem posat mans a la feina. Eran tants que en poc temps ja teníem preparades un centenar de bosses. Al final dels nostres alumnes , quatre d’ells s’han apuntat a fer de patges reials el proper dia 4 de gener.

Vos passam algunes fotos de distints moments de la nostra sortida .

 

Comparteix aquesta entrada