• vertical(0)

Alumnes de Primària decoren les motxilles que des d’Es Liceu enviam a Lesbos

Es Liceu ha col·laborat amb la iniciativa de la Plataforma Sóller amb els Refugiats i ha apadrinat cinc motxilles que partiran cap a Lesbos el proper dia 26, on seran equipades amb bolquers, farinetes, tovalloletes i llet amb pols per als nadons que aniran repartint als refugiats a la seva arribada.

Un grup de voluntaris es desplaçaran (alguns d’ells per segona vegada) uns dies a Lesbos per viure de primera mà la tragèdia i ajudar amb el que puguin. Segons el testimoni d’un dels volutaris, simples fets com el d’escalfar uns peus que vénen congelats o emplenar un biberó de llet per un nadó que arriba plorant, són el que els fa adonar-se’n que la seva presència allà durant uns dies és un petit granet de sorra.

Comparteix aquesta entrada