ADECOOP reivindica el treball de les dones cooperativistes.

ADECOOP llança un missatge de reivindicació de les dones cooperativistes de treball en el Dia Internacional de la Dona treballadora, coincidint amb l’any Internacional de les Cooperatives , proclamat per Nacions Unides.
En les cooperatives de treball associat les dones són el 49% i ocupen el 39% dels llocs directius –una xifra molt major que en la resta de les fórmules empresarials-. A més, segons un estudi de COCETA, les persones integrants de les cooperatives de treball –tant homes com a dones- reconeixen que sota aquesta fórmula empresarial poden conciliar millor la seva vida laboral, familiar i personal, la qual cosa influeix en la coresponsabilitat dels treballs domèstics i en la cura de la família i, per tant, en la igualtat d’oportunitats.

Comparteix aquesta entrada