Activitat final del padrins de lectura 2on-5è


Els/les alumnes de 5è de primària hem treballat els contes clàssics, els resultats d’aquest treball són unes presentacions de diapositives que hem fet, com a regal de final de curs, al nostres fillols de lectura de segon de primària.
Aquestes presentacions les hem fet en petits grups i:
-hem triat un conte i l’hem resumit entre vuit i deu paràgrafs, un per a cada diapositiva.
-hem il·lustrat aquests paràgrafs utilitzant un programa de dibuix, concretament el kolour paint, realitzant els nostres propis dibuixos o també inserint imatges baixades de Internet i ens han quedat un dibuixos fantàstics.
-hem creat una presentació de diapositives utilitzant l’editor de presentacions de l’Open Office.
-finalment hem contat el conte, amb el projector, als nostres fillols.
I aquest és el resultat d’aquesta feina.
Tot esperant que us agradin molt, ens acomiadam i us desitjam un molt bon estiu…!!!

 

Comparteix aquesta entrada