• vertical(0)

Acampada Infantil 2018

Partir d’acampada és tota una aventura… Nervis, emoció i entusiasme s’hi reflexaven en les cares de tots els infants moments abans de partir.

Aquesta activitat no és una sortida qualsevol, una quantitat important d’habilitats i estratègies es posen en marxa; nosaltres preteníem treballar l’autonomia personal i fomentar el treball en equip, però en realitat aquests dies arribam molt més lluny: ens adonem que conviure fora de l’àmbit escolar ajuda a cohesionar el grup, a estrènyer relacions entre grans i petits i, a nosaltres, ens dóna l’oportunitat de conèixer millor als nostres alumnes.

Els petits de la casa varen conèixer quina és l’emoció de veure el trident o la coa del Rei Neptú, d’altres el varen veure nedar aprop de la platja i els més grans li varen dir adéu amb el cor estret… van ser dos dies esgotadors, però estam convençudes que aquests dies es mantindran sempre, amb efecte i carinyo, als records dels nostres infants.

Enguany hem volgut fer-vos partíceps amb la mostra d’un petit vídeo d’aquests dos dies tan intensos:

Comparteix aquesta entrada