A tercer de Primària celebren Carnestoltes i també ballen!

Encetant el que ben segur que serà un allau de notícies i audiovisuals de la Rua, comença atacant tercer de Primària, al seu lloc web, on també ens informen de què la la dança s’ha apoderat dels grups, i després del cha-cha-cha, unes mamàs balladores han ensenyat més balls als afortunats alumnes de tercer.

Aneu alla i veure les imatges que corresponen a aquestes notícies:carnaval a tercer

CARNESTOLTES 2015 A TERCER!!!

Ja tenim les primeres fotos de la rua i les disfresses a les aules. Gràcies a tots/es per la vostra ajuda!

 

BALLAM!

ball a tercerCom ja sabeu, els alumnes de tercer vàrem estar practicant el cha-cha-cha a les classes d’e.f.  per a ensenyar als nins de la classe dels crancs a ballar el seu cha cha cha. Però va ser tal l’èxit què una mamà de la classe es va oferir per venir a ensenyar-nos a nosaltres altres tipus de ball. I així va ser… Va ser una horabaixa ben divertida i profitosa, a on tots els nins i nines varen gaudir dels balls que ens varen proposar. Moltes gràcies a na Laura i na Maria José (professora de ball de l’escola Victory’s) per la seva dedicació.

Comparteix aquesta entrada