A primer cicle de Primària, hem introduït un carretó de miniportàtils

Quan iniciàrem el Pla TAC, i quan ens avançàrem segons el previst, vàrem incorporar un carretó amb tauletes (tauletes amb teclat estil netbook), que fan un bon servei, però amb les que ens hem adonat que el món Android encara no ofereix totes les possibilitats d’un miniportàtil.

Hi ha muntanyes d’aplicacions, de les quals en fem servir una bona mostra, però necessàriament s’utilitzen a manera de racó (en el més genuí sentit pedagògic de la paraula), perquè per ara, encara no és possible seqüenciar els continguts d’una manera sistemàtica. Quan això sigui possible, les farem servir més en aquest sentit.

I per això, hem dotat al primer cicle d’un carretó ambulant amb 30 netbooks, per tal de disposar de cursos programats al Moodle, amb els quals es segueixen continguts programats de manera més seqüencial.

Seguim endavant amb les TAC!

Comparteix aquesta entrada