• vertical(0)

A ESO , treballam per projectes !!!

Els alumnes de 2n d’ESO hem treballat l’Edat Mitjana a l’assignatura de ciències socials, investigant uns quants temes propis d’aquesta època i els hem plasmat en aquestes auques i còmics.

IMG_1462Començàrem treballant amb grups d’experts, on cada grup cercava informació d’un tema (els temes treballats:jueus a mallorca, gòtic, pesta negra, vida quotidiana) i després el varen exposar a la resta de la classe.

Ja amb tota la informació, creàrem els grups de feina, per elaborar els còmics o auques. En aquests grups hi havia una persona de cada grup d’experts, ajudant així a transmetre tot allò investigat a la resta del grup per poder-ho plasmar a les obres.

Volem agrair al Departament de Llengües l’ajuda que ens han donat a l’hora d’escriure els versos i els rodolins i de fer les lletres il·luminades.

I aquí teniu el resultat. Podeu visitar-ho a la Nau d’ESO  i si els trobau  els alumnes  de segon d’ESO vos ho explicaran ….Han aprés moltíssim .

 

Comparteix aquesta entrada