A ESO i FP ens formam per treballar per projectes.

Dissabte passat, dia 9 d’abril, vint companys d’Educació Secundària Obligatòria (ESO) i de Formació Professional (FP), vàrem realitzar un curs de formació per iniciar el camí de treballar per projectes de forma interdisciplinària en aquests dos nivells. Els curs va ser impartit per Mar Lluch Martínex i Iolanda Aduart Silvestre, ambdues docents de l’Institut d’Educació Secundària (IES) Cap de Llevant de Menorca.

Va ser un tast d’aquesta forma de treballar, fonamentat amb la seva llarga i profitosa experiència. Aclarírem dubtes, ens engrescàrem i, fins i tot, férem unes bones rialles. A partir d’aquí ens plantejarem començar a fer alguns petits projectes amb l’objectiu d’en un futur, intentar aconseguir que la gran majoria d’àrees d’aquests nivells treballem amb els nostres alumnes amb aquesta direcció.

Curs Treball per Projectes 2   Curs Treball per Projectes 5   Curs Treball per Projectes 4

Curs Treball per Projectes 1   Curs Treball per Projectes 1

Comparteix aquesta entrada