4rt d’ESO visita l’exposició “Contraviolències”

Els i les alumnes de 4t d’ESO, dintre de l’àrea d’Ètica , han realitzat una sortida curricular per fer una passa més en el tractament i posicionament en contra de la violència de gènere. Aquesta sortida ha consistit en visitar l’exposició “ Contra violències “- pràctiques artístiques contra l’agressió a la dona – que està muntada al Centre de Cultura Sa Nostra, fins el dia 30 de novembre.

A través de vídeos, obra pictòrica i còmics hem descobert com gràcies a expressions artístiques es pot mantenir un plantejament contrari a la violència i el que és més, aquestes, ens ha demanat contínuament el que fèiem nosaltres com espectadors tan de l’exposició com a la vida real. Igual que amb el treball realitzat a l’aula , no ens podem permetre el ñluxe de no denunciar qualsevol tipus de pràctica d’aquest tipus.

Comparteix aquesta entrada