25-O Dia internacional de la pell de papallona

La pell de papallona és una malaltia cruel i que coneixem de sobra ja que a l’escola hem fet molt per donar-la a conèixer-la.

Avui, 25 d’octubre, és el seu dia internacional i no podíem deixar escapar la ocasió per a fer un crit d’alerta per totes aquelles associacions que han vist brutalment minvades les seves donacions i activitats per a poder pal·liar una mica el dolor i sofriment de la gent que més ho necessita.

Avui, l’associació Debra, pell de papallona, ha llançat una campanya que compartim amb orgull.

“És impossible descriure la Pell de Papallona amb paraules”. Així ho va expressar Brett Kopelan, director de l’ONG DEBRA Pell de Papallona en Estats Units quan a través dels ulls de la seva filla Rafi, i de la seva dona Jackie, es va atrevir a mostrar al món la seva realitat. Una cura que dura 3 hores i que Rafi i molts altres haurà de repetir cada dia de la seva vida…?

Avui, 25 d’octubre, Dia Internacional de la Pell de Papallona, amb aquest vídeo que permet descobrir perquè existim totes les ONG’s DEBRA del món.

Si pots, per favor,

FE’T SOCI/A: https://www.pieldemariposa.es/hazte-socio/
Vos necessitam ?

Comparteix aquesta entrada