• vertical(0)

Funcionament d’entrades i sortides

És molt important mantenir les mesures de seguretat, en tot moment. L’ús de mascareta (higiènica o quirúrgica)  fora i dins el recinte escolar, el distanciament establert entre persones (especialment durant l’espera a l’exterior) i la resta de normativa. De la mateixa manera, cal ajustar-se als horaris establerts al curs del vostre fill/de la vostra filla en la circulació esglaonada.

En el cas de germans/es, cal coordinar els accessos amb les tutories respectives. Com a norma general, la recollida serà pel carrer Balanguera i a l’hora de sortida més tard (12:45 i 16:15 per a infantil i primària)

Les recomanacions, coordinades amb el servei de la policia local, a qui agraïm el seu suport, són: esperar al cotxe, sortir només a l’hora assignada, esperar a un costat mentre surt el grup i mantenir els sentits de la circulació assenyalats.

Per als dies de pluja recomanam que l’alumnat vengui ben preparat, es proposa portar una capalina o paraigües que quedi a la motxilla diàriament. També facilitarem una circulació el més fluïda possible, les entrades es faran directament a les aules sense esperes als punts de referència. De la mateixa manera, a la sortida els nins i les nines que tenguin germans i germanes que surten més tard, quedaran a les aules fins a la sortida del darrer germà o germana.

Us facilitam també les recomanacions que us ha fet arribar la Conselleria d’Educació 

A EDUCACIÓ INFANTIL

 • 5è A, B, C i 6è A a les 9:00h pel carrer Balanguera i sortiran a les 16:00 per la mateixa porta.
 • 4t A, B, C i 6è B a les 9:15h pel carrer Balanguera i sortiran a les 16:15 per la mateixa porta.

A PRIMÀRIA

 • 1r i 3r de Primària entren a les 9:00 pel carrer Balanguera i sortiran a les 16:00 per la mateixa porta.
 • 2n i 4t de Primària entren a les 9:15 pel carrer Balanguera i sortiran a les 16:15 per la mateixa porta.
 • 5è de primària entra a les 9:00 per el carrer Cabana i sortirà a les 16:00 per la mateixa porta, sempre que no tinguin germans/es que surten per l’altra porta.
 • 6è de primària entra a les 9:15 per el carrer Cabana i sortirà a les 16:15 per la mateixa porta, sempre que no tinguin germans/es que surten per l’altra porta.
  • Preguem a l’alumnat i familiars que esperin a la plaça de davant l’escola, no a la vora via del centre, ja que és molt estreta. Quan el professorat obri la porta demanau permís al policia per creuar el pas de vianants i entrau directament sense crear embús ni aglomeracions innecessàries.

A SECUNDÀRIA

 • 1r d’ESO Entrada a les 8:50 pel carrer Balanguera i sortiran a les 16:30 per la mateixa porta
 • 2n d’ESO Entrada a les 8:50 pel carrer Cabana i sortiran a les 16:30 per la mateixa porta.
  • Preguem a l’alumnat i familiars que esperin a la plaça de davant l’escola, no a la vora via del centre, ja que és molt estreta. Quan el professorat obri la porta demanau permís al policia per creuar el pas de vianants i entrau directament sense crear embús ni aglomeracions innecessàries.
 • 3r i 4t d’ESO entrada a les 8:00 per el carrer Balanguera i Sortida a les 14:00 per la mateixa Porta.
 • PRAQ sempre per la porta del carrer Balanguera sigui quina sigui l’hora d’entrada i/o sortida

*Les sortides del migdia de secundària sempre seran per la porta del carrer balanguera.

A FORMACIÓ PROFESSIONAL

Entrada i sortida per C/ Cabana

 • TORN MATÍ FPB i CFGM: entrada 8h i sortida 14h
 • TORN TARDA FPB: entrada a les 14’30h i sortida a les 20’10h
 • TORN TARDA CFGM I CFGS:  entrada a les 15h i sortida a les 20’30h

Gràcies per la vostra col·laboració

Comparteix aquesta entrada