Hem celebrat el VIIIè Concurs de Narrativa Breu Es Liceu.

Aquest certamen està dins el context d’activitats que pretenen fomentar l’aprenentatge de la lectoescriptura i reconèixer l’esforç motivant l’alumnat de segon i tercer cicle de primària i l’alumnat d’ESO en la importància de l’expressió escrita.

El jurat estava format per na MARGA FERRAGUT de l’AMIPA, na PATRÍCIA, na CRISTINA TORRES, na RAQUEL, na MAITE LÓPEZ, na NASSI, en GUILLEM i en KICO.

Enguany, l’autora convidada ha estat na MAR RAYÓ.

Podeu veure un reportatge fotogràfic pitjant a la imatge.

Els finalistes i els guanyadors de cada modalitat han estat:

MODALITAT A
Guanyadora, MARINA LOMAS de 3B amb LA FÀBRICA
Finalista: JAVIER SIERRA de 4A amb EL PASSADÍS SECRET I EL PADRÍ ALBERT

MODALITAT B
Guanyadora, ANDREA MORATALLA de 6B amb EL SECRET DE LA FÀBRICA DE TEIXITS
Finalista, MIREIA JIMENEZ de 5A amb LA NOVA FÀBRICA DE TEIXITS

MODALITAT C:
Guanyadora, PAULA HERNANDEZ de 2ESOA amb L’HERÈNCIA DE LA FÀBRICA
Finalista, CLÀUDIA MATAMALAS de 1ESOB amb EL DESCOBRIMENT DEL CARNAVAL

MODALITAT D:
Guanyador, SALVADOR TORRES de 4ESOB amb EL MISTERI DE LA FÀBRICA DE TEIXITS
Finalista, TEO VIDAL de 4ESOB amb EL MISTERI DE LA FÀBRICA TÈXTIL.

ENHORABONA A TOTES I A TOTS ELS PARTICIPANTS!

Varen ser els i les següents:

PARTICIPANTS MODALITAT A
LAIA COLL
JAUME LÓPEZ
JAUME MARTORELL
ANAHÍ FERNANDEZ
PAULA REUS
NOEMÍ FERNANDEZ
PAU MATEU
NURIA BALANGUER
PAULA MORALES
XISCO MECA

PARTICIPANTS MODALITAT B
SERGI SANCHEZ
MARTA HURTADO
LLUIS ESCANDELL
MARC MORANTA
MAITE ESPINOLA
JAVI RIERA
ALICIA GUZMAN
LORENA MIR
ESTHER HERNANDEZ
SUSANA FERNANDEZ
JORDI HOMAR LOPEZ
MARIA LINDE FERRAGUT
JOSEP LIRAS RIPOLL
GUIEM MUÑOZ
MIQUEL LLULL OLIVER
MERCÈ JANEBA
FRANCISCO CAMPOS
ARIADNA BORDONAU
MIQUEL GARCIA
JAVI CANELLAS
JAUME VAQUER
SERGI MESQUIDA
ELENA PASCUAL
MARIA LÓPEZ CAMPS
JOSEP GARÍ BARCELÓ
CARLOS FRANCO
ADRIAN MAS DEL VIEJO
PAULA GOMILA
MARINA GALLENT
JUANJO DURAN
JOAN SASTRE
MARIA GÀNDARA
MAGDALENA REUS QUETGLAS
CLAUDIA QUETGLAS
CRISTAU CASAL

PARTICIPANTS MODALITAT C
ANDREA OMAÑAS
MARIA MOREY
VICTOR PICÓ
FERNANDO BLESA
CARLOTA VALLE
TONI VANRELL
ALBERTO LORT
MARC MORATA
PAU MUNTANER
MAYA FERNANDEZ
MAGDALENA FULLANA
MARINA FIOL
PAU RIPOLL
MARC CATASÚS
ALEX ALONSO TORNER
LLUÍS CARRICHES
IRINA COLL
MARINA ESCANDELL
TOMÁS LINDE
AINA TORRENS
MARTA OBRADOR CUÉLLAR
CRISTIAN RENDON
MARC SANSÓ
AINA MARTINEZ
PAULA LIRAS RIPOLL

PARTICIPANTS MODALITAT D
MAGDALENA POCOVÍ
TONI TORRES
LAURA SELLES
RAFA DOMINGO
MARTÍ GARCIA
CATALINA GARCÍA
XAVIER MAÑES

Comparteix aquesta entrada